Betlejem w Polsce

X edycja Betlejem w Polsce

NIE CZEKAJ. OTWÓRZ DRZWI!
Betlejem w Polsce 2023

betlejemwpolsce.pl


Gdzie spędzacie święta? Z rodziną? Daleko od domu? Sami? Jakie uczucia towarzyszą Wam w tym świątecznym czasie? Radość? Nostalgia? Nadzieja? A może po prostu jest z Wami kolęda? Bez względu na to, jakiej odpowiedzi udzielicie, to właśnie dla Was jest tegoroczne Betlejem w Polsce. Jak co roku, tak i w grudniu 2023 spodziewacie się betlejemskiego kolędowania. To nie jest nieznany przybysz, na którego czeka pusty talerz przy wigilijnym stole, ale gość wyczekiwany przez cały Boży rok. Tym razem zaproście go do swoich domów. To dobry towarzysz na świąteczny czas, a Wasze domy to najlepsze miejsca do tego, by stać się Betlejemskimi domami. Wraz z takim gościem zawita w Waszych progach dużo radości i pogody ducha, pojawi się refleksja i nadzieja. Święta staną się jeszcze bardziej odświętne, a zarazem tak Wam bliskie...

Żeby zaprosić Betlejem w Polsce do domu wystarczy bezpłatnie pobrać cyfrową płytę z kolędami, na której 120 000 widzów dotychczasowych koncertów wraz z 28 solistami i 6 zespołami śpiewa najpiękniejsze kolędy i pieśni Bożonarodzeniowe z całego świata.Bez kupowanie biletu obejrzycie także poprzednie edycje wydarzenia w telewizji TBN Polska oraz na kanale You Tube Betlejem w Polsce, na stronie www.betlejemwpolsce.pl lub na fabrykakoncertów.pl. Utworów ze wszystkich płyt Betlejem w Polsce można także posłuchać w aplikacji Biblia Audio, a na profilach wydarzenia obejrzeć dedykowane mu teledyski.

Życzymy Wam Świąt Bożego Narodzenia pełnych spokoju i pokoju,
podczas których Wasze domy staną się pełną miłości i jedności
przystanią dla Betlejem w Polsce.

Szczodrych Godów Wam życzymy!

Ekipa Betlejem w Polsce

IX edycja Betlejem w Polsce

Od dziewięciu lat świąteczny czas celebrujemy razem – widzowie, odbiorcy mediów społecznościowych i artyści – podczas kolejnych odsłon wydarzenia Betlejem w Polsce. W tym roku nie będzie inaczej: 29 grudnia spotkamy się w katowickim Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie ze sobą cud Bożego Narodzenia. By tymi pięknymi emocjami podzielić się z innymi.

W pierwszej części koncertu usłyszymy utwory, kilka premierowych, które nie są typowymi pieśniami bożonarodzeniowymi. Niosą one jednak ze sobą wartości, jakie stanowią istotę Bożego Narodzenia – tę, jaka dzisiaj często zanika i zatraca się pod coraz grubszą warstwą jarmarcznych świecidełek. Epicentrum świąt stanowi miłość. Czujemy ją na przykład wówczas, gdy wspieramy potrzebujących albo gdy do nas ktoś wyciąga dłoń. Jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, jeśli bliscy nas kochają, a my możemy odwzajemniać ich uczucie. Potencjał miłości istnieje zarówno w rzeczach wielkich, jak i w drobnych gestach. Miłość nie jest „stanem wyjątkowym”, choć wyjątkowo dobrze wpływa na stan naszego ducha.

Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają dla nas - pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka - Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity. Wokaliści zaśpiewają utwory przy akompaniamencie zespołu muzycznego Pawła Tomaszewskiego. Na scenie wystąpią również aktorzy Teatru EXIT – Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, którą współtworzą osoby z dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia. Artyści podczas koncertu dadzą wyraz temu, że nie tylko otrzymują miłość, ale przede wszystkim dzielą się nią z innymi.

Pomimo tego jednak, że wszędzie i w każdym czasie można znaleźć miejsce i czas dobry dla miłości, to zawsze pozostaje ona cudem – czymś niewyjaśnionym i niepojętym. Bezgranicznie pięknym. Narodzenie Boga i Święta Bożego Narodzenia pozwalają nam poczuć ten cud miłości w szczególny sposób. Grudniowy koncert uświadomi nam, w jak różnych formach możemy dzielić się tym uczuciem i w jak wielu odcieniach możemy go doświadczać. Z pewnością jednak miłość rozumiana jako miłosierdzie jest wartością szczególną. To współodczuwanie z drugim człowiekiem; to empatia, która jednak musi wyrażać się w działaniu. Betlejem w Polsce nigdy nie zapomina o tej powinności: w tym roku wspieramy podopiecznych hospicjów. Będziemy to czynić totum cor – z całego serca, z autentyczną miłością.

Z sercem także zaśpiewamy wspólnie polskie pieśni bożonarodzeniowe, na które przyjdzie czas – jak co roku - w drugiej części wydarzenia, znacznie dłuższej niż zazwyczaj. Doświadczenie poprzednich edycji Betlejem w Polsce uczy, że Polacy chcą wspólnie kolędować; że daje im to wielką radość i poczucie bycia wspólnotą. W Katowicach zaśpiewamy razem wiele polskich kolęd. Z cudownie otwartym sercem i z kolędą na ustach wrócimy potem do naszych domów, jednak duchowo nie opuścimy betlejemskiej wspólnoty. Mamy wielką nadzieję, że dołączycie do niej i z nią już całym sercem pozostaniecie. Wówczas Cud Miłości spełni się także w Polsce – tu, w Katowicach.

VIII edycja Betlejem w Polsce


Po wielu miesiącach przymusowej izolacji we własnych domach – zamknięcia także na zewnętrzny świat, na innych ludzi, spotykamy się w styczniu 2022 roku na wydarzeniu POLSKIE BETLEJEM - na otwartej przestrzeni w Katowicach i Rybniku, by cieszyć się możliwością wspólnego i zarazem bezpiecznego świętowania. By poczuć, jak miasto na powrót staje się miejscem świątecznych spotkań mieszkańców, turystów, przechodniów; rodzin, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Dzięki temu piękna tradycja kolędowania jest w tym czasie, w tym miejscu i w całym tego słowa znaczeniu – powszechna. Doświadczenie staje po raz pierwszy na taką skalę udziałem obywateli polskich miast. Siły jego oddziaływania nie sposób przecenić po czasie tak trudnym, jak ten pandemiczny. Teraz koniecznym jest odbudowanie więzi międzyludzkich, poczucia wspólnotowości, a także po prostu – umiejętności świętowania razem z innymi.

Wydarzenie BETLEJEM w POLSCE 2021/2022: POLSKIE BETLEJEM to najpiękniejsze kolędy - nie jak dotychczas „ze wszystkich stron świata”, ale z Polski właśnie. Wspólne kolędowanie to przecież nasz rdzenny obyczaj. Zakorzeniony nie tylko w polskiej tradycji, ale przede wszystkim w potrzebie rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia. Podczas koncertu wybrzmiewają na scenie kolędy popularne i te zupełnie nieznane. Pieśni, których źródła sięgają XVI wieku, ale i utwory premierowe. Centralną część wydarzenia zamyka Kolęda dla brata, autorstwa Szymona Babuchowskiego i Adama Szewczyka, która niesie w sobie przesłanie koncertu: bądźmy razem w ten niełatwy czas!

POLSKIE BETLEJEM wyprodukował, jak co roku, pomysłodawca i inicjator całego przedsięwzięcia - Adam Guzdek. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Adam Szewczyk, dyrektorem muzycznym - Paweł Tomaszewski. Koncert prowadzi Marek Zając.

W POLSKIM BETLEJEM biorą udział artyści reprezentujący odmienne style muzyczne i różne pokolenia: Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Marcin Styczeń, Bartas Szymoniak, Marika, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Viola Brzezińska i Arkadio. Głosy wokalistów zostały wzmocnione przez chór DeocentriCity oraz laureatów the Voice of Poland. Wykonawcy pochodzą z różnych muzycznych światów, ale łączy ich wiara w głęboki sens tego, co robią i doskonały kontakt z publicznością.


GRAMY i POMAGAMY.
Głośno... Coraz głośniej - na całą Polskę!

Koncert "Pomoc z Nieba"

Już po raz siódmy spotkamy się na Betlejem w Polsce. Dziś możemy to zrobić tylko przez internet, ale to paradoksalnie pozwoli nam być razem, tak jakbyśmy wszyscy spotkali się w jednej ogromnej hali - na stadionie. Możemy wspólnie świętować, śpiewać i wierzyć, że "Pomoc z Nieba" nadchodzi, że już nadeszła i dla każdego człowieka jest nadzieja. Tegoroczny koncert to swoiste "The Best Off" z wszystkich dotychczasowych koncertów. Najciekawsze utwory, najlepsze polskie głosy to ogromny ładunek miłości i dobra. Dochód ze sprzedaży koncertu online "Pomoc z Nieba" zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących. Widowisko „Głośna Noc”

To była głośna noc. Najgłośniejsza w dziejach świata... Potem nic nie było już takie, jak wcześniej. Historia zaczęła pisać się na nowo.

Od tamtego czasu, co roku w tę noc miliony ludzi na całym świecie zwraca swoje myśli w stronę Betlejem.

Głos Betlejem w Polsce 2019/2020 zabrzmi inaczej niż dotychczas. Artyści opowiedzą dzieje Bożego Narodzenia z osobistej perspektywy. Wyśpiewają swoje historie, w których odbija się pięknym refleksem ten wyjątkowy dla człowieka czas przyjścia na świat Bożego Syna. To będzie koncert na wiele strun - od polskich kolęd po najpiękniejsze pieśni Bożonarodzeniowe z całego świata, od balladowych po rockowe brzmienia. Zabierzemy Was w daleką podróż dookoła świata, ale echo tej podróży wybrzmi także w osobistych i współcześnie napisanych utworach. To będzie głośna noc...

Artyści: Arka Noego • Natalia Niemen • Magda Bereda • Kasia Wilk • Agnieszka Musiał • Gabi Gąsior • Maya Avraham • Andrzej Lampert • Skubas • Robert Friedrich Litza • Adam Krylik • Mate.O • Marek Piekarczyk • Mietek Szcześniak • Jan Smoczyński z zespołem

Dochód ze sprzedaży widowiska online "Głośna Noc" zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących. Koncert „Pokój Wam”

Koncert „Pokój Wam” zabierze Cię w podróż w czasie i w przestrzeni po najcenniejszych zabytkach kultury muzycznej wielu narodów, różnych epok i chrześcijańskich tradycji. Opowiadamy historię o narodzeniu Chrystusa. Większość z kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych usłyszysz po raz pierwszy.

W koncercie wystąpią artyści reprezentujący siedem narodowości. Życzenia pokoju usłyszymy w języku hebrajskim, arabskim, aramejskim, bułgarskim, rumuńskim, ukraińskim, polskim, w gwarze sądeckiej, żywieckiej oraz w mowie Górali śląskich. Niech nasze świętowanie, zwane po beskidzku „Gody”, wypełni się w taki sposób, jak śpiewa Józef Broda: „Hej wy polskie gody, radości pełne światła, krasy, miłości, kiero chce jednać ludy, narody”.

Opowieść o narodzinach Chrystusa, którą usłyszymy, jest historią o pojednaniu i przywróceniu harmonii. Mesjasz przyszedł na ziemię po to, by każdy człowiek mógł odzyskać pokój z Bogiem, ze sobą samym i z drugim człowiekiem.

Pokój Wam!

Artyści: Kamil Bednarek • Dana Vynnytska • Adam Krylik • Grażyna Łobaszewska • Yaron Cherniak • Kapela Maliszów • Dawid Kwiatkowski • Katarzyna Broda - Firla • Atom String Quartet • Bovska • Agnieszka Musiał • Fanfara Moldova • Antonina Krzysztoń • Yazeed Sakhnini • Adeb Chemoun • Józef Broda • Mate.O • Jan Smoczyński z zespołem

Dochód ze sprzedaży koncertu online "Pokój Wam" zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących.


Wcześniejsze  Edycje  Betlejem w Polsce


Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. 
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. 
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Target Sound Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą przy ul. 1 Praskiego Pułku WP 7/2, w Warszawie (kod pocztowy: 05-075), tel. 32 250-11-44, adres e-mail: biuro@targetsound.pl

Celem zbierania danych w postaci imienia, nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu jest chęć udzielenia odpowiedzi na zadane zapytanie i nawiązania współpracy handlowej.

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (tj. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przygotowania oferty na zadane w formularzu zapytanie. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwa odpowiedź na zapytanie.

Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.

Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.