Andrzej Lampert

Chorzowianin. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat III Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, XV Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, XV Imrich Godin International Vocal Competition Iuventus Canti we Vrablach na Słowacji oraz Międzynarodowej Letniej Akademii Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu.

Zadebiutował w 2010 roku na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu partią Alfreda (Traviata). Jest solistą Opery Krakowskiej, gdzie debiutował jako Pinkerton (Madama Butterfly). Wykonuje tam partie Nemorina (Napój miłosny), Barinkaya (Baron Cygański), Parysa (Piękna Helena), Alfreda, Leńskiego, Walthera (Tanhäuser), Don Narciso (Turek we Włoszech), Rudolfa (Cyganeria), Ernesta (Don Pasquale) oraz Riccarda Percy (Anna Bolena). Występuje na wszystkich scenach w Polsce, m.in. w roli Nadira (Poławiacze pereł) i Romea (Romeo i Julia), a także w Operze Narodowej w Montpellier, w Stadttheater w Baden i w Operze w Grazu. Wykonuje repertuar oratoryjny oraz koncertuje w kraju i na świecie. Wziął udział w wielu nagraniach. Wielokrotnie występował w telewizji, nagrał szereg płyt.

W roku 2017 został laureatem XI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Śpiewak Operowy. W 2018 roku otrzymał Nagrodę "Dziennika Teatralnego" im. Zbigniewa Grucy oraz "Złotą Maskę" za rolę Romea w spektaklu Romeo i Julia w Operze Śląskiej.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Śląska Agencja Reklamy i Marketingu z siedzibą przy ul. Piotrowickiej 93A/12, w Katowicach (kod pocztowy: 40-724), tel. 32 250-11-44, adres e-mail: sar@sarim.com.pl

Celem zbierania danych w postaci imienia, nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu jest chęć udzielenia odpowiedzi na zadane zapytanie i nawiązania współpracy handlowej.

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (tj. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przygotowania oferty na zadane w formularzu zapytanie. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwa odpowiedź na zapytanie.

Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.

Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.